MARKA ÇEŞİTLERİ NELERDİR

MARKA  ÇEŞİTLERİ NELERDİR

Marka çeşitleri nelerdir , Hizmet Markaları

Hizmet veren kuruluşları, diğer hizmet veren kuruluşlardan ayırt etmeye yarayan her türlü işaret,logo vb. sembollerdir. Çevrenize hizmet veren bir firmanın insanlar tarafından tanınması ve akılda yer etmesi de sloganlarla gerçekleşir. Firmaların sloganları da marka olarak tescil edilebilmektedir. Önemli olan nokta kullandığınız sloganların tamamen size ait olmasıdır. Hizmet sektörü Türk Patent ve Marka Kurumunda 35 – 45 sınıfları arasındaki markaları kapsar. Örneğin; reklamcılık, radyo ve televizyon yayıncılarının, restoranların ve eğlence hizmeti veren firmalar markalarını bu sınıflardan tescil ederler.

marka çeşitleri nelerdir
marka çeşitleri nelerdir

Marka çeşitleri nelerdir , Garanti Markaları

Farklı kuruluşların ürünlerini,hizmet veya satışlarındaki ortak özelliklerini garanti etmeye yarayan işaretlerdir. İş hayatında bazı standartları gösteren belgelendirme markaları , sertifika markaları garanti markalarına örnek olarak gösterilebilir.

Marka çeşitleri nelerdir , Ortak Markalar

İki veya daha fazla firmaların (grup şeklinde) ortak özelliklerinin diğer firmalardan ayıran özellikleridir. Ortak markalar bir yönetmeliğe uygun olarak kullanılır ve işletmeler bu yönetmelikte  belirtilir.

Marka çeşitleri nelerdir , Ses Markası

Bir yerde duyulduğu zaman aklımıza bir işletmenin adı veya verdiği hizmetler geliyorsa bu tür markalara ses markası denir. Bir reklam veya radyo- televizyon programlarının içeriğinde çalınan melodi, şarkı tınıları gibi anımsatıcı unsurlar buna örnek olarak gösterilebilir. Nokia, Halley , Aygaz gibi her sözlü olmayan ama anımsatıcı melodiler ses markasıdır. Dünyada henüz ses markası her ülkede yapılmamaktadır. Türkiye’de de bir marka ancak elle tutulan, gözle görülen veya bir çizimle belirtilebilen şeyleri tescil edilmektedir.

Marka çeşitleri nelerdir , Koku Markası

Aynı ses markası gibi koklandığında bir markanın ismini çağrıştırıyorsa buna koku markası denir. Koku özelliğiyle diğer markalardan ayırt edilmesi gerekir. Örneğin; kozmetik firmalarında bulunan ürünler. Türkiye’ de de koku markası soyut olduğu için ses markası gibi tescil edilemez. Fakat haksız rekabet olmaması için Türk Ticaret Kanunu tarafından korunmaktadır.

Marka çeşitleri nelerdir , Ticaret Markası

Bir işletmenin ürettiği malların üzerinde olan amblemler ve ticari isimlere denir. Bu markalar bir işletmenin satışını veya ticaretini yaptığı malları diğer firmaların mallarından ayırmada işe yarayan isim veya sembollerdir.

marka tescil süreci

MARKA TESCİL SÜRECİ

MARKA TESCİL SÜRECİ

Marka tescil süreci başvuru yapıldıktan itibaren ortalama 5 – 7 ay arası sonuçlanması sürmektedir..(itiraz gelmesi durumunda belirtilen süre uzayabilmektedir)

marka tescil süreci
marka tescil süreci

Konu ile alakalı süreç bilgisi şu şekildedir

Marka Tescil Süreci 0-1 Ay başvuru süreci ;

Şekli inceleme sürecidir.

Marka Tescil Süreci 1-3 Ay Başvuru süreci

Türk Patent ve Marka Kurumu Uzman Araştırma sürecidir.
Süreç şu şekilde açıklanmaktadır ;
Başvurunuz karar aşamasındadır. KHK”nin 7. maddesi / 6769 sayılı Kanunun 5. maddesi hükümleri çerçevesinde yapılacak incelemeyi müteakip başvurunuzun ilan edilip edilmeyeceğine ilişkin karar tarafınıza tebliğ edilecektir. Red kararı verilmemesi halinde başvurunuz Resmi Marka Bülteni”nde ilan edilecektir.
Türk Patent ve Marka Kurumu Uzman araştırması olumlu olması halinde Yayın kararı çıkmaktadır.
Yayın Kararı şu şekilde açıklanmaktadır;
aşvurunuzun incelenmesi sonucunda ilan edilmesine karar verilmiş olup bu karara ilişkin yazımız tarafınıza gönderilmiştir/gönderilecektir. İlan tarihinden itibaren 3 ay (6769 sayılı Kanun kapsamında başvuru tarihi 10.01.2017 ve sonrası olan başvurular için 2 ay) içerisinde herhangi bir itiraz gelmemesi halinde başvurunuz tescil edilmek üzere belgelendirme servisine gönderilecek olup tescil ücretinin ödenmesi gerektiğine dair yazımız ilan süresinin bitiminden 1 ay sonra sonra tarafınıza gönderilecektir. İtiraz gelmesi halinde başvurunuz, 3 aylık (6769 sayılı Kanun kapsamında incelemesi yapılan başvurular için 2 aylık) ilan süresinin dolmasından sonra KHK”nın 8. maddesi / 6769 sayılı Kanunun 6. maddesi hükümleri çerçevesinde değerlendirilmek üzere itirazlar birimine gönderilecektir.

Marka Tescil Süreci 3-5 Başvuru süreci ;

Tescil bildirim yazısı şu şekilde belirtilmiştir.
Başvurunuzun tescil edilmesine karar verilmiştir. Tescil işlemlerinin tamamlanması için gerekli tescil ücreti ve diğer evrakın tamamlanması gerektiğine dair yazımız tarafınıza gönderilmiştir/gönderilecektir. İlgili evrakların süresi içerisinde gönderilmemesi halinde başvurunuz işlemden kaldırılacaktır. Noksanların giderilmesi halinde başvurunuz tescil edilmek üzere belgelendirme servisine gönderilecek olup tescil belgeniz yaklaşık 15 gün sonra tarafınıza gönderilecektir.

marka tescil süreci
marka tescil süreci

Marka Tescil Süreci 5-7 ay Başvuru süreci ;

Başvurunuz tescil edilmiş olup , tescil belgenizin tarafınıza iletilmesidir.
Tescil şu şekilde belirtilir ;
TESCİL EDİLDİ. BAŞVURUNUZ TESCİL EDİLMİŞTİR.

Konu ile alakalı Marka Tescil Sürecinde itiraz gelmesi durumunda ise 1 ay içinde cevap verme durumu söz konusu olduğundan ve yazışmalar devam ettiği için Marka Tescil Süreci uzayabilmektedir..

Konu ile alakalı bizlere ulaşabilir , web sitemizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz..
YENİ ÇİZGİ PATENT
+902165509594
+905325638022
Abdulhalim memduh sk. Ak İş Mrk. No:1 D:31 Hasanpaşa Mh. Kadıköy/İstanbul

Marka tescilin önemi

MARKA TESCİLİNİN ÖNEMİ

MARKA TESCİLİNİN ÖNEMİ

Firmaların, özelliklerini,ürün ve hizmetlerini diğer kuruluşlardan  ayıran en önemli şey marka sahibi olmaktır. Firma sahiplerinin belirlediği isim,logo gibi işaretler toplum tarafından tanınmasını ve akılda kalmasını sağlar. Markası üzerindeki bütün haklarını üzerine alan firma sahibi, çevresinde oluşabilecek taklit işletmeler üzerinde işlem yaptırma hakkına sahiptir. Bu işletmelerin piyasada faaliyet gösterdiği işletmelerini kapattırabilir veya ismini değiştirtebilir.

Bu açıdan oldukça önemlidir. Markanızı tescil ettirirken başvuru işlemlerinizin eksiksiz olması lazımdır ki süreç uzamadan tesciliniz gerçekleşebilsin. Daha önceden alınmış veya çok benzer isimlerin başvurduktan sonra red yada kısmi red olarak dönüş alınacaktır. Sağlıklı bir şekilde tamamlanan başvuru, kabul edildikten sonra markanızı 10 yıl boyunca koruma altına almış oluyorsunuz.

MARKA TESCİLİNİN ÖNEMİ

Marka sadece tek bir kişiye ve kuruluşa ait olacaktır. Markanızı tescil ettirmenin bir diğer önemli yanı markanızı bir başkasına devredebilir veya lisansını yani kullanma hakkını verebilirsiniz. Ayrıca, TSE belgesi gibi bir belge almanız için gerekli olan ilk şey de marka tescil belgeniz olacaktır. Sektörde firma imajınızı arttırmak için de gerekli bir niteliktir. Bir diğer avantajı marka tescil alarak com.tr alma hakkına da sahip oluyorsunuz.

YENİ ÇİZGİ PATENT
+902165509594
+905325638022
Abdulhalim memduh sk. Ak İş Mrk. No:1 D:31 Hasanpaşa Mh. Kadıköy/İstanbul

Marka tescilin önemi
Marka tescilin önemi

İstanbulda Marka tescil hizmet verdiğimiz yerler ;

Adalar marka tescil patent Arnavutköy marka tescil patent Ataşehir marka tescil patent Avcılar marka tescil patent Bağcılar marka tescil patent Bahçelievler marka tescil patent Bakırköy marka tescil patent Başakşehir marka tescil patent
Bayrampaşa marka tescil patent Beşiktaş marka tescil patent Beykoz marka tescil patent Beylikdüzü marka tescil patent Beyoğlu marka tescil patent Büyükçekmece marka tescil patent Çatalca marka tescil patent Çekmeköy marka tescil patent
Esenler marka tescil patent Esenyurt marka tescil patent Eyüp marka tescil patent Fatih marka tescil patent Gaziosmanpaşa marka tescil patent Güngören marka tescil patent Kadıköy marka tescil patent Kâğıthane marka tescil patent Kartal marka tescil patent Küçükçekmece marka tescil patent Maltepe marka tescil patent Pendik marka tescil patent Sancaktepe marka tescil patent Sarıyer marka tescil patent Silivri marka tescil patent Sultanbeyli marka tescil patent Sultangazi marka tescil patent Şile marka tescil patent Şişli marka tescil patent Tuzla marka tescil patent Ümraniye marka tescil patent Üsküdar marka tescil patent

01 MART – 23 MART ARASI YENİ ÇİZGİ PATENT MARKA TESCİL BAŞVURULARI

01 MART – 23 MART ARASI YENİ ÇİZGİ PATENT MARKA TESCİL BAŞVURULARI

1-) Butik BSİ Sare İstanbul , tekstil , üretim ve satış sınıflarından başarıyla marka tescil başvurusu gerçekleşmiştir.

2-) HÜPP markası, internet uygulamaları sınıfından başarıyla tescil başvurusunu gerçekleştirmiştir.

3-) Admira Butik , tekstil ve üretim sınıflarından başarıyla başvurusunu gerçekleştirmiştir.

4-) Müzik platform,  radyo ve televizyon sınıflarından başarıyla marka tescil başvurusunu gerçekleştirmiştir.

5-) SERENAT ALTIN, kuyumculuk , üretim ve satış sınıflarından başarıyla marka tescil başvurusunu gerçekleştirmiştir.

6-) PEPOLA CAFE & PATISSERIE , yiyecek , içecek ve hizmet sınıflarından marka tescil başvurusunu gerçekleştirmiştir.

7-) GZ GEZGİN ZİRVESİ,  organizasyon hizmetleri sınıfından başarıyla tescil başvurusu gerçekleşmiştir.

😎 VTT VİP TRAVEL, turizm sektörü ile alakalı sınıftan başarıyla tescil başvurusunu gerçekleştirmiştir.

9-) FORSİNİNG, kuyumculuk ve takı sınıflarından  başarıyla marka tescil başvurusu gerçekleştirmiştir.

10-) MESSA, şemsiye ve tenteyi kapsayan sınıflardan marka tescil başvurusu gerçekleştirmiştir.

11-) ACAR KEBAP & MERSİN TANTUNİ, yiyecek -içecek sınıflarından marka tescil başvurusunu başarıyla gerçekleştirmiştir.

12-) LİFEPORT GLOBAL, gayrimenkul komiyonculuğu ve inşaat sınıflarından başarıyla marka tescil başvurusu gerçekleştirmiştir.

13-)  NVL NUVOLA, tekstil ve satış sınıflarından başarıyla marka tescil başvurusu gerçekleştirmiştir.

14-)  KANATÇI GO! , hızla büyüyen yiyecek – içecek sınıflarından başarıyla marka tescil başvurusunu gerçekleştirmiştir.

15-) ELİTSAAT, saat üretim ve satışı sınıflarından marka tescil başvurusu yaptırmıştır.

16-) SADDLETEK,  tekstil , üretim ve satış sınıflarından marka tescil başvurusu gerçekleştirilmiştir.

17-) F.TAG fashion tag,  tekstil ve üretim – satış sınıfalarından marka tescil başvurusu yapılmışıtr.
scil                  
18-) RADYO DAMAR hep damar, full damar,  radyo yayın hizmetleri sınıfından marka tescil başvurusu gerçekleştirmiştir.

19-) BEYKEBAP,  yiyecek- içecek sektöründen marka tescil başvurusunu başarıyla gerçekleştirilmiştir.

20-) CLC METROPOL DENTAL CLİNİC, tıbbi hizmetler sınıfından marka tescil başvurusu başarıyla gerçekleştirilmiştir.

21-) 1NCİ, mobilya aksesuar ve mobilya üretim ve satışı sınıflarından marka tescil başvurusunu başarıyla gerçekleştirmiştir.

22-) ART BURGER, et ürünleri üretim satış ve yiyecek içecek hizmetleri sınıflarından marka tescil başvurusunu başarıyla gerçekleştirmiştir.

23-) BBQTAVUK, yiyecek ve içecek hizmetleri sınıfından marka tescil başvurusu gerçekleştirmiştir.

24-) TT. TATİANA TALENTO , gelişen bir sektör olan tekstil sınıfından marka tescil başvurusunu  gerçekleştirmiştir.

YENİ ÇİZGİ PATENT
+902165509594
+905325638022
Abdulhalim memduh sk. Ak İş Mrk. No:1 D:31 Hasanpaşa Mh Kadıköy/İstanbul

Marka Tescilinde Red Nedenleri

MARKA RED NEDENLERİ

Marka isimleri aşağıdaki bazı nedenlerden dolayı tescil edilemezler. Bunlar;
1-)Bir markayı diğerlerinden ayıran özelliklere sahip değil ise yani benzer türdeki mal veya hizmetle ilgili olarak tescil edilmiş veya daha önce tescil için başvurusu yapılmış bir marka ile benzer  olan markalar,
2-) Herkes tarafından kullanılan veya belirli bir meslek grubuyla özdeşleşmiş işaretlerin kullanılması,
3-) Ürünün kendine has özelliklerinden dolayı meydana gelen  şeklini içeren işaretler,
4-) Markanın niteliği, kalitesi veya üretim yeri, coğrafi kaynağı gibi konularda halkı yanıltacak işaretler,
5-) Toplumsal değerlere, ahlaka aykırı kelime veya amblemler,
6-) Tescilli bir markanın kullandığı işaretler,
7-) Kötü niyetle başvurulan markalar

YENİ ÇİZGİ PATENT
+902165509594
+905325638022
Abdulhalim memduh sk. Ak İş Mrk. No:1 D:31 Hasanpaşa Mh Kadıköy/İstanbul

MARKA TESCİL SEKTÖR SINIFI BELİRLEME

MARKA TESCİL SINIFLARI

Marka tescil sınıfları ; 45 sınıftan oluşmaktadır.
1’den 34 ‘ e kadar olan sınıflar Üretim sınıflarını kapsamaktadır.
34’den 45. e kadar olan sınıflar ise hizmet sınıflarını kapsamaktadır.

Belli başlı sınıfları özetlemek gerekirse
06-Metal
07-Makine
09-Elektrik
18-Deri-Çanta
20-Mobilya
24-Perde Tekstil
25-Tekstil Ürünleri
36-Gayrimenkul Hizmetleri
37-İnşaat Hizmetleri
39-Nakliyat,Turizm Hizmetleri
41-Organizasyon Hizmetleri
42-Mühendislik Hizmetleri
44-Sağlık,bakım ve güzellik Hizmetleri
45-Hukuki hizmetler

Daha detaylı bilgi için
YENİ ÇİZGİ PATENT
+902165509594
+905325638022
Abdulhalim memduh sk. Ak İş Mrk. No:1 D:31 Hasanpaşa Mh Kadıköy/İstanbul

Bizleri arayarak tüm sınıf listesini ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz..

ŞUBAT AYI MARKA TESCİL BAŞVURULARI – YENİ ÇİZGİ PATENT

YENİ ÇİZGİ PATENT ŞUBAT AYI MARKA TESCİL BAŞVURULARINDAN BAZILARI ..

Marka tescil bir çok alanda faaliyet gösteren firmaların , kendi belirlediği sektörde tesciline işaret etmiş olup , 10 yıl boyunca firmaları koruma altına almaktadır..
Belirlenmiş markalar belirlenmiş sektörlerde tescil edildiği takdirde Türkiye’de aynı isimden başka kimse kullanamamaktadır.
Sizler de sizin için özel olduğunu düşündüğünüz ya da faaliyete geçirmiş olduğunuz şirketin ve ya özgür bir fikirli markanın tescilini yaptırmak istiyorsanız , bize ulaşıp ücretsiz danışmanlık bilgisi edinebilirsiniz..  +902165509594 +905325638022

7/24 Danışmanlık hizmetimiz ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımız ile tekliflerimizi sunabilir , sizde gerekli araştırmaları yapmak için lp.yenicizgi.net ‘ e giriş sağlayarak marka araştırma formunu kullanabilmektesiniz..

 

The Referans Group

The Referans Group olarak Marka tescil başvurusu gerçekleşmiş olup belirtilen firma Tekstil ve inşaat grubundan tescil edilmiştir.

B.K. BOSPHORUS KÜNEFE

B.K BOSPHORUS KÜNEFE olarak yiyecek ve içecek sektöründen marka tescil başvurusu gerçekleşmiştir.

DİSH ADVİSOR

Dish Advisor olarak hızla büyüyen bir telefon uygulaması ve web hizmeti uygulamasının Marka Tescil Başvurusunu Yapmış bulunmaktayız..

MİNİDOCTOR

MİNİDOCTOR olarak hızla büyüyen bir telefon uygulaması ve web hizmeti uygulamasının Marka Tescil Başvurusunu Yapmış bulunmaktayız..

AĞAHAN SİNCE 1970

Ağahan Since 1970 olarak yiyecek ve içecek sektöründen marka başvurusu alınmıştır..(restaurant marka tescil)

YAYTAŞ

Yaytaş olarak mobilya,yatak sektöründen marka tescil başvurusu başarı ile gerçekleşmiştir.

DÖKÜM POTASI

Döküm potası olarak döküm,makina üretim – hizmet sınıfından başarı ile marka başvurusu gerçekleşmiştir.

VENERA

Venera olarak kuyumculuk,takı,çanta,aksesuar üretim-hizmet sınıflarından başarı ile marka tescil başvurusu gerçekleşmiştir..

WİSCOOL

Wiscool olarak çocuk ayakkabısı sınıfından marka tescil başvurusu başarıyla gerçekleşmiştir..

MİDNİGHT HOOKAHLOUNGE

MİDNİGHT HOOKAHLOUNGE olarak yiyecek ve içecek sektöründen marka tescil başvurusu başarıyla alınmıştır..

YENİ ÇİZGİ PATENT
+902165509594
+905325638022
Abdulhalim memduh sk. Ak İş Mrk. No:1 D:31 Hasanpaşa Mh Kadıköy/İstanbul

Sizlerde tescilinizi yapmakta gecikmeyin .. Arayın ücretsiz danışın..

PATENT NASIL ALINIR?

PATENT
Daha önce kimse tarafından düşünülmemiş bir ürün fikrine buluş denir. Fakat her düşündüğünüz şey buluş olmayabiliyor. Bunun için uzman bir patent vekiline danışmanız gerekecektir. Yapılan araştırmalar sonucu gerçekten buluş kabul edilen fikrin taslağı istenir. Bunun içerisinde buluşun ayrıntılı bilgileri varsa resimleri alınır. Bu bilgilere göre vekil, buluşu anlatan patent tarifnamesi yazar.
Başvuru yapılırken dilekçe yazılır ve başvuru ücreti Türk Patent Enstitüsü’ne ödenir. Patent tarifnamesi ve ücret dekontu da başvuru dilekçesine eklenerek resmi kuruma verilir.

Patent nasıl alınır ?

Patent başvurusunda ücretler kısmında 3 kere ödeme yapmanız istenir.

1- Başvuru ücreti (Başvuru esnasında ödenir.)

2-  Araştırma ücreti ( Başvuru tarihinden itibaren 15 ay içinde istenildiği zaman yapılır. )

3- İnceleme ücreti ( İnceleme talebi ile birlikte ödenir.)

Ana sitemizi ziyaret ediniz www.yenicizgi.net

hizmetlerimiz

YENİ ÇİZGİ PATENT HİZMETLERİMİZ

Yeni Çizgi Patent olarak Hizmetlerimiz ;

*Marka tescil
Marka tescil bir firmanın ve ya şahsın , kendi özgür düşüncesi ile Türk Patent ve Marka Kurumuna yaptığı tescili işaret etmektedir.
*Patent
Patent bir şahsın ve ya işletmenin kendi ürettiği , üretmeyi planladığı ve ya sadece pazarlamak için yaptığı bir buluşu işaret etmektedir.
*Faydalı model
Var olan bir tescilli patent üzerine faydalı bir şekilde eklenti yapılmasıdır.
*Tasarım Tescil
Herhangi bir ürünün kendine has ve başkası tarafından kullanılmayan şeklinin tescilidir.
*Telif hakkı
Sanat,şiirsel konularda kendine ait olanı korumaktır.

YENİ ÇİZGİ PATENT
+902165509594
+905325638022
Abdulhalim memduh sk. Ak İş Mrk. No:1 D:31 Hasanpaşa Mh Kadıköy/İstanbul

Hizmetlerimizde önceliğimiz her daim müşteri memnuniyetidir. Vekil Avukat ve mühendislerimiz ile birlikte hizmete her daim 7/24 hazırız.

Yeni Çizgi Patent hizmetlerimiz

– İstanbul içi patent marka tescil hizmet noktalarımız ;
Esenler marka tescil patent Esenyurt marka tescil patent Eyüp marka tescil patent Fatih marka tescil patent Gaziosmanpaşa marka tescil patent Güngören marka tescil patent Kadıköy marka tescil patent Kâğıthane marka tescil patent Kartal marka tescil patent Küçükçekmece marka tescil patent Maltepe marka tescil patent Pendik marka tescil patent Sancaktepe marka tescil patent Sarıyer marka tescil patent Silivri marka tescil patent Sultanbeyli marka tescil patent Sultangazi marka tescil patent Şile marka tescil patent Şişli marka tescil patent Tuzla marka tescil patent Ümraniye marka tescil patent Üsküdar marka tescil patent Adalar marka tescil patent  Arnavutköy marka tescil patent Ataşehir marka tescil patent Avcılar marka tescil patent Bağcılar marka tescil patent Bahçelievler marka tescil patent Bakırköy marka tescil patent Başakşehir marka tescil patent
Bayrampaşa marka tescil patent Beşiktaş marka tescil patent Beykoz marka tescil patent Beylikdüzü marka tescil patent Beyoğlu marka tescil patent Büyükçekmece marka tescil patent Çatalca marka tescil patent Çekmeköy marka tescil patent

YENİ ÇİZGİ PATENT
+902165509594
+905325638022
Abdulhalim memduh sk. Ak İş Mrk. No:1 D:31 Hasanpaşa Mh Kadıköy/İstanbul
7/24 ücretsiz danışmanlık için bizleri arayın , dilediğiniz soruların cevabına erişin.
Markanızı tescilleyin kalitenizi arttırın.

patent nedir faydaları nelerdir

PATENT NE İŞE YARAR , FAYDALARI NELERDİR

Patent ne işe yarar , faydaları nelerdir

Patent ne işe yarar ;

Patent herhangi bir işletmenin ya da şahsın kendine özgün keşfettiği , üretebildiği ve daha önce kimse tarafından kullanılmamış halidir. Patent işletmeler için çok önemli olmakla birlikte patent alan işletme , ürünün tüm haklarına sahiptir. Bir başka işletme tarafından patentli ürününüz kullanıldığı tespit edilirse , gerekli cezai işlemler başlatılıp ürünleri toplatabilir ve ya karşı işletmeye lisans hakkı verip , patentli ürününden aylık , yıllık olarak gelir elde edebilir.

patent nedir faydaları nelerdir

Faydaları nelerdir ;

Alınan patentin incelemeli olarak 20 , incelemesiz olarak 7 yıl tescilli olabilmektedir. İşletmelerinizin kendine has ürünün , haklarına sahip olmak.Tescili aldığınız Ülke’de başkaları tarafından kullanamaması anlamına gelmektedir.

Faydalı model ;
Patentli bir ürün üzerinde ek getirerek faydalı bir hale getirip tescil ettirmek ise faydalı model anlamına gelmektedir.

Tasarım Tescil ;
Tasarım tescil ise kendinize has bir olgu ile oluşturduğunuz ürünlerinizin tasarımını , başka işletmeler tarafından kullanılmasını istemiyorsanız , resimleri ile birlikte 300 DPI ve 8×8 boyutlarıyla başvurabilirsiniz.

Marka Tescil ;
Marka Tescil 556 khk hükmünde şirketinizin logosuyla birlikte ve ismiyle birlikte Türk Patent Ve Marka Kurumuna kaydına işaret etmektedir. Başvuru yapmadan önce Türk Patent Ve Marka kurumundan ya da ücretsiz bizleri arayarak daha önce alındığını sorgulatarak emin olabilirsiniz. Çünkü daha önce alınan markalar ve ya logolar tescil edilemez , alınamaz. Her Marka kendine özgü olmalıdır. Kendine has markaların tescilli olması firmanızın özgün olması anlamına gelmektedir. Sizlerinde yeniliğe kapınız açıksa zaman kaybetmeden tescilinizi yaptırmalısınız. Tescilli Markalar 10 yıl boyunca koruma altına alınmaktadır.

En uygun faydalı model , patent , marka tescil , telif hakkı , tasarım tescil işlemleri Yeni Çizgi Patent danışmanlığı altında güvence altına alınmaktadır. Yetkili vekil avukatlarımız ve mühendislerimiz ile Türk Patent Ve Marka Kurumuna güvenli , en hızlı şekilde dosyaları hazırlayarak girişlerini gerçekleştiriyoruz. Siz de kendinize özgün ürün ya da yeniliğe açık bir şey icat ettiyseniz ve hala haklarına sahip değilseniz bizleri arayarak en hızlı , en güvenilir  danışmanlık ile gerçekleştirebilirsiniz.

Patent ne işe yarar , faydaları nelerdir adlı makalemizi beğendiyseniz bizlere yorum bırakabilirsiniz..

YENİ ÇİZGİ PATENT
+902165509594
+905325638022
Abdulhalim memduh sk. Ak İş Mrk. No:1 D:31 Hasanpaşa Mh Kadıköy/İstanbul